Borelioza leczenie Katowice

Borelioza to coraz powszechniej występująca choroba – szacuje się, że w Polsce każdego roku zaraża się nią tysiące osób. Wywołuje niebezpieczne objawy i może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia oraz życia. W jaki sposób wystrzegać się tej choroby oraz jakie daje objawy w początkowym stadium? Choć leczenie bywa bardzo trudne oraz czasochłonne, przynosi bardzo często pozytywne skutki. Nasza klinika zajmuje się prowadzeniem terapii boreliozy. Leczenie w Katowicach może być prowadzone w sposób w pełni profesjonalny - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Borelioza – objawy

Borelioza to choroba zakaźna wywołana przez bakterie – krętki Borrelia burgdorferi, które przenoszone są w wyniku ugryzienia zarażonego nią kleszcza. Zanim patogen dotrze do tkanek wewnętrznych człowieka, upływa jednak dłuższy czas. Właśnie dlatego tak ważna jest szybka reakcja oraz sprawdzanie potencjalnych miejsc ugryzień – zgięcia nóg i rąk czy kark. W przypadku odnalezienia na skórze kleszcza należy go jak najszybciej usunąć oraz udać się do specjalisty. We wczesnych stadiach rozwoju choroby zaobserwować można duży rumień, nazywany również wędrującym, występujący w miejscu ugryzienia. Co ciekawe, może pojawić się nawet dopiero 28 dni po ugryzieniu kleszcza – wówczas należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania boreliozy. Leczenie w Katowicach w naszej placówce bardzo mocno skupia się na tym aspekcie. Na dalszym etapie rozwoju choroby można również zaobserwować zapalenie stawów, ból głowy czy problemy z wydolnością. W najcięższych przypadkach niekiedy rozwija się również porażenie nerwu twarzowego lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Borelioza – leczenie w Katowicach

W naszej klinice prowadzimy kompleksowe leczenie osób ze zdiagnozowaną boreliozą, na początkowych etapach choroby, ale także w zaawansowanym stadium. Pierwszym krokiem jest wykonanie badań w celu rozpoznania schorzenia. W przypadku boreliozy leczenie w Katowicach odgrywa istotną rolę już na początku zakażenia, co bardzo często prowadzi do szybkiego poprawy stanu chorego. Dzięki odpowiedniemu dobraniu metody klient w krótkim czasie widzi pozytywną zmianę w obrębie dolegliwości. W sytuacji, gdy choroba jest bardziej zaawansowana, wykorzystuje się również preparaty dedykowane poszczególnym dolegliwościom w celu złagodzenia objawów. Bardzo powszechną praktykę stanowi również rehabilitacja osób, które zmagają się w dolegliwościami układu ruchu. Terapeuta ustala zawsze najlepszą metodę leczenia.

Borelioza – leczenie w Katowicach w naszej placówce

Nasza klinika to profesjonalne miejsce oferujące pełne wsparcie oraz opiekę specjalistów osobom borykającym się z boreliozą. Leczenie w Katowicach planujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę objawy, z jakimi zmaga się chory, a także ogólny stan zdrowia czy samopoczucie. Nasi specjaliści to doświadczone osoby, które potrafią z zaangażowaniem podejść do każdego chorego, zapewniając mu najlepszą opiekę. Wytrwała oraz regularna terapia przynosi najlepsze efekty, prowadząc do minimalizacji objawów. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów.Skontaktuj się z nami: KONTAKT

Biorezonansowy Skaner Diagnostyczny

Mezator

Zupełnie nowe, rewolucyjne rozwiązanie na rynku urządzeń diagnostycznych. Badanie metodą rezonansu jeszcze nigdy nie było tak intuicyjne i dokładne. Mezator pracuje w technologii NLS,/ interfejs mózgowy/ wykorzystując najnowsze oprogramowanie.

Urządzenia w rozumieniu Ustawy z Dnia 20 Maja 2010 r. o Wyrobach Medycznych DZ.U.NR.107 Poz. 679 A z późniejszymi zmianami nie są urządzeniami medycznymi. Urządzenia te są urządzeniami analityczno-pomiarowymi i mogą być używane na własną odpowiedzialność obsługującego, a Dystrybutor i Producenci nie ponoszą odpowiedzialności za efekty testów i terapii. Test urządzeniem nie zastępuje badania lekarskiego. Zawsze kontaktuj się ze swoim lekarzem.