Leczenie Autyzmu Katowice

Każdego roku coraz więcej osób okazuje się być w spektrum autyzmu. Wiąże się to ze wzrostem świadomości wśród osób dorosłych na temat różnego rodzaju zaburzeń natury psychicznej. Diagnoza nie jest jednak wyrokiem – obecnie stosuje się wiele rodzajów terapii, których cel polega na pomocy takim osobom na różnych poziomach ich życia. Prowadzimy terapie dzieci oraz dorosłych w spektrum autyzmu – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Leczenie autyzmu, Katowice – diagnoza

Autyzm to obecnie powszechnie znane zaburzenie neurorozwojowe, które wpływa na wszystkie aspekty życia danej osoby – motorykę oraz sferę fizyczną, relacje społeczne czy komunikację. Skala występujących trudności jest bardzo szeroka i u każdej osoby objawiać się może z różnym nasileniem. Właśnie z tego powodu w ostatnich latach coraz więcej osób dorosłych diagnozuje się w kierunku tego zaburzenia. W społeczeństwie rośnie również świadomość związana z tym zaburzeniem, a rodzice dzieci, którzy podejrzewają występowanie trudności rozwojowych, decydują się na diagnostykę. Takie postępowanie pozwala już od najmłodszych lat na wsparcie dziecka oraz dopasowanie indywidualnego programu terapii.

Leczenie autyzmu, Katowice – najczęstsze objawy

Spektrum autyzmu najczęściej ujawnia się już we wczesnym dzieciństwie, dając takie objawy, jak trudności komunikacyjne – niereagowanie na zawołania, brak kontaktu wzrokowego czy pojawiające się stany lękowe. W późniejszym okresie rozwoju może rozwinąć się również ADHD. W życiu dorosłym osoby będące w spektrum autyzmy mają większą skłonność do zachowań obsesyjno-kompulsywnych, popadania w depresję czy fobie społeczne. Wszystkie niepokojące objawy powinny być konsultowane ze specjalistą. W naszej klinice leczenie autyzmu w Katowicach rozpoczynamy od profesjonalnych oraz w pełni komfortowych dla dzieci testów diagnostycznych, które pozwalają nam na wystawienie trafnej diagnozy.

Leczenie autyzmu Katowice – metody leczenia

W klinice korzystamy z nowoczesnych oraz skutecznych technik leczenia autyzmu, dostosowując je do wieku czy indywidualnych potrzeb. Zupełnie inaczej pracujemy z osobami dorosłymi, a inaczej z dziećmi, ucząc maluchy również podstawowych umiejętności na drodze rozwoju. Jednym z głównych zadań terapii jest trening umiejętności społecznych, tak istotnych w dorosłym życiu. Dziecko dowiaduje się, w jaki sposób komunikować własne potrzeby, porozumiewać się z obcymi osobami oraz jak zachowywać się w społeczeństwie. Regularna oraz wytrwała praca nad sobą może znacząco ułatwiać codzienne funkcjonowanie osób będących w spektrum, sprawiając, że występujące wcześniej trudności całkowicie znikną. Warto jednak pamiętać, że autyzm to choroba nieuleczalna. Natomiast my jako specjaliści możemy w znacznym stopniu wpłynąć na codzienne funkcjonowanie danej osoby.

Leczenie autyzmu w Katowicach - oferta

W naszej klinice zapewniamy wszystkim małym oraz dorosłym klientom profesjonalne wsparcie specjalistów. Pracując z dziećmi, zwracamy również uwagę na odpowiednią edukację opiekunów, ponieważ to właśnie oni odpowiedzialni są za codzienną pomoc oraz odpowiednie wsparcie maluchów. Zapewniamy przyjazną atmosferę oraz wysoką skuteczność terapii. Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania oraz wątpliwości.Skontaktuj się z nami: KONTAKT

Biorezonansowy Skaner Diagnostyczny

Mezator

Zupełnie nowe, rewolucyjne rozwiązanie na rynku urządzeń diagnostycznych. Badanie metodą rezonansu jeszcze nigdy nie było tak intuicyjne i dokładne. Mezator pracuje w technologii NLS,/ interfejs mózgowy/ wykorzystując najnowsze oprogramowanie.

Urządzenia w rozumieniu Ustawy z Dnia 20 Maja 2010 r. o Wyrobach Medycznych DZ.U.NR.107 Poz. 679 A z późniejszymi zmianami nie są urządzeniami medycznymi. Urządzenia te są urządzeniami analityczno-pomiarowymi i mogą być używane na własną odpowiedzialność obsługującego, a Dystrybutor i Producenci nie ponoszą odpowiedzialności za efekty testów i terapii. Test urządzeniem nie zastępuje badania lekarskiego. Zawsze kontaktuj się ze swoim lekarzem.